مجتمع آموزشی دانشگاه شیراز

دبستان دخترانه دانشگاه شیراز

leader98

هيچ ثروتى بالاتر از آرامش خاطر نيست …

بایدها و نبایدهای ورود به مدرسه آنلاین

school-online.jpg

توصیه هایی برای والدین دانش آموزان
بایدها و نبایدهای ورود به مدرسه آنلاین

✔️مادرها به این نکات توجه کنند

🔹یادگرفتن درس و انجام تکالیف در شیوه آنلاین که از حدود دو هفته دیگر شروع می‌شود، نیاز به مقدماتی دارد که باید از الان فراهم کرد. این مدرسه آنلاین ضرورت‌هایی دارد که باید کم کم مقدماتش را فراهم کنید تا بچه به درستی درس را یاد بگیرد و تکالیفش را انجام دهد.

⭕مکان آرام
🔹همیشه یک مکان آرام و بدون سروصدا را انتخاب کنید؛ دقت کنید در مکانی که کودک می‌خواهد تکالیفش را انجام دهد، مواردی که باعث حواس‌پرتی او می‌شود مانند تلویزیون و ... نباشد تا با حواس جمع و دقت بالا بتواند کارش را انجام دهد.

⭕فناوری، تعطیل!
🔹وقتی کودک می‌خواهد تکالیفش را انجام دهد، موبایل و تبلت و هرگونه وسیله بازی را که باعث می‌شود حواس کودک پرت شود، از او بگیرید. وقتی هم که قرار است آنلاین درس بخواند به او بیاموزید که ابزار فقط برای درس در اختیار اوست.

⭕برنامه‌ریزی داشته باشید
🔹اگر برای کودک برنامه‌ریزی کنید و در منزل قانون داشته باشید؛ کودک به انجام دادن کارها طبق برنامه عادت می‌کند و آن‌ها را بدون هیچ اجباری انجام می‌دهد. حتما در برنامه روزانه کودک، استراحت و زنگ تفریح را فراموش نکنید و با چیدن برنامه‌های جذاب او را به انجام تکالیف تشویق کنید.

⭕صریح بیان کنید از کودک چه می‌خواهید
🔹کودک باید بداند شما چه توقعی از او دارید و دقیقا چه کارهایی باید انجام بدهد. برای روشن شدن برنامه‌ها حتما با حوصله و سر فرصت با او صحبت کنید و قوانین‌تان را صریح به او بگویید.

⭕تشویق فراموش نشود
🔹کودکان دوست دارند مورد تشویق و تمجید قرار بگیرند. اگر بعد از انجام به موقع تکالیفش او را تشویق کنید و بگویید که به او افتخار می‌کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. می‌توانید برای کارهای سخت‌تر و مهم‌تر جایزه هم در نظر بگیرید؛ البته نه به صورتی که تبدیل به وظیفه شود. حتما به کودک بگویید از این‌که تکالیفت را به موقع و مرتب انجام داده‌ای از تو راضی هستم. مهم است که بداند به چه دلیلی از او راضی هستید.

⭕رشوه ممنوع
🔹برخی والدین برای این‌که کودک تکالیفش را انجام دهد، به او رشوه می‌دهند. رشوه دادن برای این‌که فرزند درس بخواند و تکالیفش را انجام دهد، بدترین کار ممکن است؛ چون کودک هیچ تمایلی به انجام این کارها ندارد و فقط برای امتیازهایی که در نظر گرفته‌اید، دارد درس می‌خواند و هیچ لذت و بار مثبتی در این کار وجود ندارد.

⭕صبور باشید
🔹همیشه کارها همان‌گونه که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود. ممکن است گاهی فرزندان در یک زمان‌هایی انرژی لازم برای انجام تکالیف را نداشته باشند، انعطاف داشته باشید و اجازه بدهید فرزند با حال خوب به انجام تکالیف بپردازد تا حس خوبی به آن کار داشته باشد و حس اجبار را از او دور کنید.

⭕با وظایف‌تان آشنا باشید
🔹درس خواندن، انجام تکالیف، آماده کردن وسایل و ... همه از وظایف کودک است؛ مسئولیت‌های فرزندتان را به دوش نکشید و به جای او درس نخوانید و تکالیف را انجام ندهید. شما به عنوان حامی فقط باید راهنمای کودک و در کنارش باشید، بقیه کارها وظیفه اوست.

پیام مشاوره ای 15

54287.jpg

بزرگ‌ترین مشکلات‌، ذهنی هستند
تقریبا همه‌ی مشکلات به دلیل این است که ما در زمان سفر می‌کنیم؛ به گذشته فکر می‌کنیم و حسرت کارهایی که انجام داده‌ایم را می‌خوریم،
آینده را تصور می‌کنیم و در مورد اتفاق‌هایی که هنوز رخ نداده‌اند مضطرب می‌شویم.
بسیار آسان است که به گذشته برویم یا در آینده سیر کنیم، اما هر زمان این اتفاق برای‌تان رخ داد، بدانید که نگاه‌تان را از چیزی که در کنترل‌تان است، یعنی زمان حال، از دست داده‌اید

پیام مشاوره ای 14

452.jpg

 

یک الگوی خوب باشیم

کودکان مشغلولیت‌های ذهنی و درگیری‌های ما را ندارند، بنابراین در ذهنشان فضا و جای بیشتری برای توجه به اطراف و تقلید از والدین خود دارند. به عبارت دیگر، تمام حواس آنها به رفتار و گفتار شماست و هر کاری شما بکنید و هر چه بگویید، به زودی همان را از کودکتان دریافت خواهید کرد. برخورد خوب و خوش‌رفتاری شما با کودک به او یاد می‌دهد چطور با شما و دیگران رفتار کند. اگر شما دروغ بگویید، کودکتان هم شروع به دروغ گفتن خواهد کرد. اگر فردی خوش‌صحبت باشید، خواهید دید که فرزندتان هم شیرین‌زبان خواهد بود. فراموش نکنید که ثابت‌قدم بودن در رفتار خوب نیز ملاک است، یعنی اگر توقع دارید همیشه کودکتان راست بگوید، خودتان هم نباید یک بار راست بگویید و یک بار دروغ!به بچه‌ها کمک کنیم حرف بزنند، با ما صحبت کنند تا در آینده دچار انکارهای مختلف شخصیتی و خودسانسوری نشوند، آرزوها و بهشت کودکی‌شان همیشه همراهشان بماند و قربانی کنش و عملکردهای مداوم بازدارنده با اثرهای بد نباشند.
🌸

اطلاعیه مهم ( جلسه :راهکارهای ارائه ی خدمات آموزشی وپرورشی در مدارس بربستر الکترونیکی (ارائه دهنده :جناب آقای دکتر علی اکبر صفوی))

11

 

روش ورود به جلسه: تاریخ  جلسه  چهارشنبه 99/5/15

موضوع جلسه :راهکارهای ارائه ی خدمات آموزشی وپرورشی در مدارس بربستر الکترونیکی (ارائه دهنده :جناب آقای دکتر علی اکبر صفوی)

روش اول جهت ورود : ابتدا برنامه ادوبی کانکت روی موبایل یا لپ تاپ خود نصب نماییدسپس لینک کلاس را در قسمت url کپی نمایید وروی گزینه ی countinueبزنید

سپس یوزر  guest   انتخاب کنید ودر کادر پایینش اسمتون وارد کنید وواردجلسه شوید.

 

روش دوم جهت ورود

ابتدابرنامه ی ادوبی کانکت را روی موبایل یا کامپیوتر نصب می کنیم.سپس لینک کلاس را در مرورگر گوگل کروم کپی نمایید بعد یک صفحه باز می شود.درپایین وسمت چپ صفحه گزینه ی Guestبزنید ودرکادر پایین اسم خودتان وارد کنید.سپس روی گزینه ی Enterroom بزنیدبعد یک پنجره برای شما باز می شود .گزینه ی  open in application را انتخاب کنید.بدین صورت وارد کلاس می شوید.

لینک ورود به جلسه:

https://webinar20.arsishost.com/re34lig4ftv9/

 

 

شب عرفه

1785364 325


امشب شب عرفه، شب بخشش گناهان و اجابت دعاست🙏

🌺حضرت امام جعفر صادق(علیه السلام) فرمودند: اگر کسی در ماه مبارک رمضان مورد مغفرت الهی قرار نگیرد غفران برای او نیست مگر آنکه عرفه را درک کند

امشب بخوانید
1سوره حمد
1سوره قدر
1 آیت الکرسی
3 تا توحید
7 تا صلوات

🙏خداوندا به حق این شب عزیز🙏

⇦به حق خط خط قرآن
⇦و به حق روح پاک محمدمصطفی(صلی الله علیه و آله)

⇦هیچ خانه ایی غم دار
⇦هیچ مادری داغ دیده
⇦هیچ پدری شرمنده
⇦هیچ محتاجی ستم دیده
⇦هیچ بیماری درد دیده

⇦هیچ چشمی اشکبار ✨
⇦هیچ دستی محتاج✨
⇦هیچ دلی شکسته
⇦و هیچ خانه ایی بی نعمتت نباشه

❤الهی آمین یا رب العالمین...❤

🌺🌺

عرفه بر شما و خانواده محترم مبارک

عزیزان❤ التماس دعا